Jak co roku, uczniowie naszej szkoły dołączyli do Europejskiego Tygodnia Kodowania # Code Week, jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników, w ciekawy i interesujący sposób.

Nasze wydarzenie zostało nazwane  „Kodowanie przez zabawę”. Uczniowie klas IV- VII programowali roboty PHOTON, układali i programowali klocki LEGOEducation. Chętnie kodowali na macie, wykonywali zadania połączone z zabawą i zdobywaniem umiejętności programistycznych.

Kodowanie sprzyja rozwojowi kompetencji w wielu obszarach takich jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność, praca w zespole. Dziś kodowanie towarzyszy nam każdym kroku, wszystko można zaprogramować, więc sami możemy zostać twórcami i realizować swoje pomysły.

A. Komorowska