Mikołajki jak z bajki….. – po raz pierwszy w naszej szkole!

6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj wraz z przepięknymi Mikołajkami: Magdą i Agnieszką. Radość dzieci i dorosłych ogromna. Były tańce, śpiewy, wspólne zdjęcia, kiermasze ciast, kiermasze ozdób świątecznych, malowanie twarzy, warsztaty zdobienia pierników, grill, frytki, loteria fantowa oraz foto-budka. Tego dnia, oprócz Mikołaja, dyrekcji, nauczycieli i przeuroczych dzieci z rodzicami, byli również zaproszeni goście oraz sponsorzy naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas wicekurator zachodniopomorski Pan Bogusław Ogorzałek.

Nic tak nie wzrusza serca, jak występy najmłodszych. Nasze „Maluszki” przedstawiły nam wierszyki i piosenki o tematyce mikołajkowej. Również starsi uczniowie mieli swoje występy. Mieliśmy okazję słuchać pięknego śpiewu chóru, oglądać czarujący Mikołajkowy You Can Dance oraz uczestniczyć w Finale Festiwalu kolęd.

Festiwal Kolęd wygrał Ryszard Ozdyk z klasy III z kolędą „Świeć Gwiazdeczko” oraz zespół gitarowy z klasy VII Oliwia Brodowicz, Zuzanna Cwojdzińskia i Julia Świerć  – „Święta w nas”. GRATULUJEMY.

Tego dnia witaliśmy również Mistrzynię Świata w Fitnessie Gimnastycznym – Zuzannę Prusarczyk, która zauroczyła nas swoim układem akrobatycznym wykonanym specjalnie dla nas, za co bardzo DZIĘKUJEMY.

Nie ma świąt bez ozdób świątecznych. W naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu naszych Mikołajek. I miejsce w kategorii najpiękniejsza choinka zdobyła Paulina Król. I miejsce w kategorii najpiękniejszy stroik zdobył Oskar Rakowski. I miejsce w kategorii najpiękniejsza ozdoba zdobył Filip Maciołek. GRATULUJEMY.

Mikołajkowe fotki z foto-budki FOTOLOGIKA dostarczyły nam dodatkowej atrakcji. Zdjęcia z foto-budki dostępne są tutaj . Miłego oglądania

Dziękujemy za „Mikołajki jak z bajki” dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, przybyłym gościom oraz organizatorom: Annie Rynkiewicz, Annie Komorowskiej, Katarzynie Pedrycz. Liczymy na kolejne spotkanie z Mikołajem w roku 2020. Warto uczynić ten dzień Mikołajkową tradycją w naszej szkole. Starożytni pisali – koniec wieńczy dzieło. Zresztą sami spójrzcie na zdjęcia, czy to nie były Mikołajki jak z bajki? TAK!

A.R.