W dniu 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Rąbinie odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod opieką p. I. Mystek i A. Grochali przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa”. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter. Piękne wiersze i patriotyczne pieśni, na niejednym z gości wywołały łzy wzruszenia. Całości dopełnił wspaniały tort zakupiony z funduszu realizowanego w szkole projektu „Młodzi obywatele na start” którego koordynatorem jest p. M. Staruk – opiekun Młodzieżowej rady Szkoły. Dzięki jej wsparciu powstały w szkole wspaniałe dekoracje, które docenili zaproszeni goście miedzy innymi P. A. Krawiec – przewodnicząca Rady Gminy Rąbino.

Punktualnie o godzinie 11.11 przedszkolaki z zerówki, cała społeczność szkolna – uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście zaśpiewali czterozwrotkowy hymn a tym samym uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla Niepodległej.