Slider

Dobrze, że jesteście…Tymi słowami rozpoczęła się druga Wigilia dla emerytowanych byłych pracowników nasze szkoły. Cieszymy się, że mimo upływu lat, dla wielu z nas, szkoła zawsze będzie drugim domem. Szkoła stanowi wspólnotę. Jest fundamentem wiedzy, tradycji, kultury. A my jesteśmy Jej częścią.

Podczas Wigilii nie zabrakło ciepłego słowa wypowiedzianego przez księdza Piotra Borchardta, przemówienia Pani Dyrektor Katarzyny Pedrycz, podziękowań i życzeń od strony Pani Wójt Anety Krawiec oraz ogromnych podziękowań od Pani Barbary Tryniszewskiej, która jest dobrą duszą naszych emerytów.

Mieliśmy okazję spotkać się w rodzinnym gronie, porozmawiać, skosztować potraw wigilijnych, podzielić się opłatkiem oraz obejrzeć jasełka „Godzina zero” wykonane przez uczniów naszej szkoły, przygotowanych przez Panią Monikę Pietraszewską. Nie zabrakło również chóru, który pod dyrygenturą Pani Alicji Grochali pięknie śpiewał kolędy i pastorałki. Finaliści Festiwalu Kolęd również przedstawili swoje finałowe kolędy, które zachwyciły naszych seniorów.

Każdy uczestnik spotkania wigilijnego otrzymał od uczniów własnoręcznie wypieczone udekorowane pierniki oraz przygotowane sianko z logo szkoły wraz z życzeniami.

„Sprawmy, aby te święta były wyjątkowe dla wszystkich. Kochajmy się nawzajem i pamiętajmy o bliskich. Niech te święta będą dla nas cudem nowego życia. Bądźmy zdrowi i cieszmy się życiem. Żyjmy tak, aby każdy Nasz dzień był wyjątkowy. Cieszmy się sobą, abyśmy nie czuli się samotni. Dobroci i serca dla innych przez cały rok życzymy nam wszystkim” .

A.R.