Uczniowie klasy 1 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąbinie . Panowie strażacy zaprezentowali przedmioty znajdujące się w wyposażeniu jednostki. Mieliśmy również okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Wszyscy słuchali ich z wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się , że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Urozmaiceniem była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Było to bardzo pouczające wydarzenie, na którym przedstawiono treści związane z bezpieczeństwem, postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąbinie za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak owocne spotkania.