Policyjny profilaktyk z KPP w Świdwinie – podkom. Wiesław Dynek i dzielnicowy z KP w Połczynie-Zdroju – st. asp Kamil Thiel przedstawili dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Rąbinie nowego „funkcjonariusza”. Miś Gustaw pomagał w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.

„Dzisiaj dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rąbinie poznały policyjnego pomocnika – Misia Gustawa, dzięki któremu udzielanie pierwszej pomocy nabrało nowego znaczenia.

Spotkanie rozpoczęło się teorii. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. W zajęciach praktycznych Misio był niezastąpiony. Dzięki niemu dzieci mogły się uczyć i bawić jednocześnie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali mnóstwo pytań chcąc doskonalić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nauka przez zabawę zwiększa motywację dzieci do uczenia się i utrwalenia zdobytej wiedzy.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom numer alarmowy 112, przekazali również informacje, jakie należy zawrzeć w zgłoszeniu pomocy na ten numer oraz w jaki sposób odpowiadać na pytania dyspozytora.

W ramach akcji “Bezpiecznie – chce się żyć!” policjanci przypomnieli uczniom zasady poruszania się po chodniku, jezdni i podczas jazdy jednośladem i samochodem. Na koniec zajęć dzieci otrzymały zasłużone Dyplomy Małych Ratowników i odblaski.” – ml. asp. Jagoda Starzyk

foto. KPP Świdwin