To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, że Ci Ludzie zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób. Każdy uczeń z klasy 1,2,3 oraz 6 – latki z przedszkola własnoręcznie napisali lub ozdobili kartkę. Kartki wysłaliśmy i mamy nadzieję, że trafią do Powstańca, który przed laty walczył o Stolicę. W kampanii brali także udział najstarsi uczniowie z klasy III a gimnazjum. Organizatorem akcji była Pani Katarzyna Pedrycz Pani Monika Pietraszewska.