Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności szkolnej. Od tego dnia bowiem każdy pierwszak czuje się już pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta jest tak ważna dla wkraczających w szkolne życie. Podczas pasowania uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Panią Katarzynę Pedrycz. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło oczywiście upominków od zaproszonych gości, a także koleżanek i kolegów.