Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. Świętowanie rozpoczęliśmy już 20.grudnia 2022r. podczas Wigilii dla Emerytowanych Pracowników naszej szkoły, a 22 grudnia 2022 r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panią Ewelinę Iwanicką oraz panią Esterę Kaczmarek wystąpili uczniowie 1 – 3. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania podczas mini koncertu kolęd zaprosili nas uczniowie klasy VI pod opieką pani Anny Rynkiewicz. Po występie głos zabrała pani wicedyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu.