Szkolenie z Pierwszej Pomocy dla nauczycieli i pracowników szkoły.

W życiu każdego może wystąpić sytuacja, która będzie wymagać gwałtownego działania aby uratować komuś życie lub zdrowie. Taka sytuacja może się zdarzyć gdziekolwiek: w pracy, w drodze, nawet w domu. Gdy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy ważna jest każda sekunda. W dniu 16 stycznia 2023 r. pracownicy naszej Placówki zdobyli aktualną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Kurs dał nam przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobów udzielania pierwszej pomocy. Był podzielony na część teoretyczną – pokaz multimedialny oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne. Na koniec szkolenia pierwszej pomocy każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa.

Spotkanie ze Strażakami. Klasy IV – VIII

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jakim niebezpieczeństwem jest czad oraz zabawa na lodzie i śniegu. Strazacy przypomnieli także zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. Wizyta OSP Rabino wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom szkoły z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy Straży Pożarnej w Rąbinie za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.