„My mamy krzyża i orła znak – jesteśmy Polakami” – pod takim hasłem w dniu dzisiejszym obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Razem z dyrekcją, uczniami i nauczycielami naszej szkoły świętowali zaproszeni goście:
pan Bogusław Ogorzałek – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty,
pani Alicja Wiedro-Stempińska – wicewójt Gminy Rąbino,
pan Krzysztof Maciążek – radny Gminy Rąbino,
ks. Grzegorz Fąs – proboszcz tutejszej parafii,
pani Weronika Wojas – przewodnicząca Rady Rodziców
pan Dariusz Kuś – Przyjaciel Szkoły
oraz przedstawiciele rodziców i jednostek organizacyjnych gminy.
O godz. 11:11 przystąpiliśmy do uroczystego odśpiewania hymnu państwowego, włączając się tym samym do cyklicznej akcji „Szkoła do hymnu”. Po tym nastąpił pełen wzruszeń montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas V – VIII pod opieką pani Iwony Mystek oraz pani Marty Gołębiowskiej. Wspólnie z chórem nuciliśmy polskie pieśni patriotyczne, a także zjednoczyliśmy się z naszymi sąsiadami Ukraińcami, którzy tak jak my kiedyś, teraz walczą o swoją niepodległość. Niejednej osobie łza się w oku zakręciła, kiedy nasza pochodząca z Ukrainy uczennica – Evangelina, zaśpiewała w swoim języku ukraińską pieśń ludową „Czerwona kalina”. Wielkim finałem apelu była piosenka „Wolność kocham i rozumiem” wykonana przez naszego ucznia Ryszarda oraz chór szkolny. Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zorganizowali dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy również przybyłym gościom, którzy zechcieli z nami świętować ten ważny i radosny dzień.

Film z uroczystości można obejrzeć w linku poniżej:https://youtu.be/stQX38tXOZg