” Piękny jubileusz”

W tym roku obchodziliśmy 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Dokładnie 14.10.1773 r. Sejm powołał do istnienia pierwszą w Polsce i Europie instytucję zajmującą się oświatą.

Obchody tego jubileuszu miały w naszej szkole uroczysty charakter i zgromadziły dyrekcję, społeczność szkolną, emerytowanych nauczycieli, pracowników oraz władze gminy.

Uczniowie kl. VII – VIII w przedstawieniu ” Płomień wiedzy – flamma scientiae” ukazali zmieniającą się polską szkołę na przestrzeni 250 lat, a głównym motywem było właśnie światło nauki. Z kolei młodsi koledzy z kl. 0 i kl. III dopełnili występ śpiewem i tańcem. Nad artystycznym wyrazem czuwały p. Monika Pietraszewska, p. Paulina Zagalska i p. Estera Kaczmarek.

Świętowanie takich chwil pomaga ubarwić rzeczywistość i nadać jej nowy wymiar oraz być inspiracją do nauki.