Slider

W auli naszej szkoły w piątek 08.11.19r. o godzinie równo 11:11 zabrzmiał hymn Polski. Cała nasza szkolna wspólnota brała udział w akcji “Szkoła do hymnu”. O tej godzinie, która była jakże symboliczną datą – odśpiewaliśmy razem cztery zwrotki narodowego hymnu. To było godne uwagi wydarzenie. O godzinie 12:00 znów zebraliśmy się, by wziąć udział w uroczystym Apelu dla Niepodległej z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Okolicznościowa scena z powyższym hasłem zawartym w tytule wraz z wymownym obrazem przedstawiającym Józefa Piłsudskiego na Kasztance. Pięknie odśpiewaliśmy hymn, był obecny poczet sztandarowy naszej szkoły. Potem zobaczyliśmy ciekawy film obrazujący historię niełatwej drogi naszej ojczyzny do niepodległości. Wysłuchaliśmy pięknych patriotycznych pieśni wykonanych przez nasz szkolny chór. Wysłuchaliśmy pełnych refleksji, zadumy tekstów poetyckich w interpretacji naszych uczniów. Tematyka wierszy była ściśle związana z historią i miłością do ojczyzny.

Dopisali zaproszeni Goście na czele z władzami Gminy Rąbino – pani wójt Aneta Krawiec. Ta żywa, artystyczna lekcja historii była przeżyciem godnym zbliżającego się Święta. Na koniec pani dyrektor Katarzyna Pedrycz, a potem wójt gminy w ciepłych słowach podziękowali za program, zaangażowanie uczniów i nauczycieli przypominając o potrzebie miłości do Polski – również naszej małej ojczyzny.

Należy podziękować naszemu szkolnemu chórowi, uczniom za przygotowanie poetyckich recytacji oraz faktów historycznych związanych z rocznicą niepodległości. Pani Alicji Grochali i Iwonie Mystek za przygotowanie godnego apelu, który przypomniał nam, że to święto jest powodem do dumy i radości.