Innowacja ” BLIŻEJ SIEBIE” była realizowana od września 2021 do czerwca 2022. Uczestniczyli w niej uczniowie  klasy 7a i 7b pod kierunkiem pani Moniki Pietraszewskiej. Odbyło się 10 lekcji w ciągu całego roku szkolnego.

Uczniowie zdobywali dodatkową wiedzę i umiejętności związane z komunikacją z samym sobą oraz innymi. Tematyka zajęć dotyczyła: sposobów porozumiewania się, odróżniania emocji i uczuć, nazywania ich, asertywności, sposobów na wyrażanie siebie oraz słuchania innych, stawiania granic.

Młodzież chętnie brała udział w zajęciach, pytali o kolejne. Panowała miła atmosfera i niektórzy otworzyli się, reagowali spontanicznie i chętnie odgrywali różne scenki z życia związane ze skuteczną komunikacją.