Młodzi obywatele na start

Od 1 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Rąbinie rozpoczęto realizację projektu pn. „Młodzi obywatele na start!”.  Autorem i realizatorem projektu jest stowarzyszenie Pracownia Inicjatyw Społecznych, które wygrało projekt w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Głównym celem projektu jest: Zwiększenie aktywności obywatelskiej uczniów Zespołu Szkół w Rąbinie oraz Szkoły w Jesionowi poprzez działalność Kółka Historycznego i Samorządu Uczniowskiego podczas 8 miesięcy realizacji projektu.

Projekt realizowany będzie od 1 maja do 31 grudnia 2018r.

Główne działania projektowe:

1) Spotkania Kółka Historycznego – wiodącym tematem spotkań będzie: „Polska Niepodległa”.

2) Działalność Samorządu Uczniowskiego – organizacja przedsięwzięć upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości: organizacja Mobilnych Wystaw „Niepodległa Polska”  oraz jedno wydanie gazetki z relacjami uczniów ze wszystkich podjętych w projekcie przedsięwzięć.

3) Obóz edukacyjno – samorządnościowy – 6. dniowy wyjazd do Krakowa, z programem nastawionym na udział w wielu inicjatywach organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz naukę partycypacji społecznej.

4) Obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości połączone z międzyszkolnym konkursem wiedzy historycznej.

Realizacja zadania w znacznym stopniu przyczyni się poznania historii Polski, a także angażuje młodzież w obchody z okazji odzyskania jej niepodległości.

Zadanie publiczne „Młodzi obywatele na start!” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.