Ustrojone drzewka, migoczące lampki i piękne świąteczne dekoracje zachęcały do wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek. Uroczystość Wieczoru kolęd odbyła się w Naszej Szkole 16 stycznia 2023 roku. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania była wszechobecna miłość, która jest najpiękniejszym uczuciem i dzięki której świat staje się coraz lepszy. W ten wyjątkowy wieczór gościliśmy wójta gminy panią Anetę Krawiec, księdza proboszcza Grzegorza Fąsa, rodziców uczniów oraz nauczycieli. Wszystkich zgromadzonych powitały dyrektor szkoły – pani Katarzyna Pedrycz oraz pani Anna Rynkiewicz i zaprosiły do występu dzieci. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, były kolędy i pastorałki oraz wiersze związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Pełne miłości wiersze, cudowne kolędy wniosły do spotkania wiele uroku, radość i wspaniały nastój świąteczny. W świątecznej, magicznej scenerii pięknie prezentowały się tańczące dzieci: białe aniołki pod opieka pani Estery Kaczmarek. Wieczór ten był pierwszym takiego rodzaju, ale wszyscy mają nadzieję, że przejdzie do tradycji szkoły. Wspólne kolędowanie rozpoczęto utworem „Święta w nas”. Następnie uczniowie zaprezentowali znane kolędy i pastorałki. Podczas koncertu mieliśmy sposobność wysłuchać kolędy w wersji instrumentalnej – „Lulajże Jezuniu” zagranej na gitarze przez ucznia naszej szkoły Karola Majewskiego. Wszyscy obecni z radością włączyli się do wspólnego wykonania kolejnych, coraz bliższych sercu i tworzących coraz bardziej rodzinną atmosferę kolęd. Niebanalny, wzruszający, pełen zadumy a jednocześnie nadziei program artystyczny w wykonaniu klasy VI był cudownym przeżyciem i upłynął w bardzo sympatycznej, rodzinnej atmosferze. W finale pani Estera Kaczmarek wspólnie z naszym gościem panem Krzysztofem Piątkowskim wykonali utwór „Mario, czy już wiesz”. Na koniec pani dyrektor Katarzyna Pedrycz podziękowała młodym wykonawcom i organizatorom – pani Annie Rynkiewicz oraz pani Esterze Kaczmarek, natomiast wójt gminy pani Aneta Krawiec skierowała ciepłe słowa i życzenia do wszystkich zebranych.