Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami włączyli się w „kulinarne” przygotowania. Najważniejsze cele programu to:

• Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

• Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Dwa lata temu wygraliśmy główną nagrodę w województwie zachodniopomorskim – 1000 zł na organizację śniadania. W tym roku chcemy zawalczyć o nagrodę biorąc udział w konkursie na reportaż z działań Klubu i Dnia Śniadanie Daje Moc. Trzymamy kciuki

 Dlatego zorganizowaliśmy pyszne, zdrowe śniadanie. Śniadanie „nie” typowe, bo w biało czerwonych barwach, nawiązując do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Talerze białe i czerwone. Na nich kanapki biało czerwone, Na słono, na słodko, dla każdego coś dobrego. Był szwedzki stół, zapachy i „wilczy” apetyt

 Na śniadanie zaprosiliśmy całą szkołę. Do przygotowań włączyli się także rodzice, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność. Organizatorem była pani Katarzyna Pedrycz z pomocą Pani Teresy Bobowskiej, Danuty Czarneckiej oraz rodziców.