W październiku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Kocham słyszeć”, której koordynatorem była Pani Estera Kaczmarek. Chcieliśmy pokazać wsparcie i zjednoczyć się z uczniami naszej szkoły, którzy zmagają się z niedosłuchem. Celem powyższej akcji jest przybliżenie dzieciom tematyki niedosłuchu, poznanie funkcjonowania i znaczenia zmysłu słuchu, uczulenie na potrzeby osób niedosłyszących oraz zapoznanie się z protezami słuchowymi – implantem ślimakowym i aparatem słuchowym. W trakcie zajęć logopedycznych uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest ucho, poznali funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu, mieli również możliwość zapoznania się z przykładem, jak słyszą osoby z aparatami słuchowymi oraz poznali kilka znaków z Polskiego Języka Migowego. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne uświadamiające o niedosłuchu a także stworzyliśmy plakaty, które ozdobiły nasz korytarz.