Zespół Szkolno Przedszkolny w Rąbinie – Zespół Nauczycieli ds. Wsparcia Uczniów w Powrocie do Szkoły.

Głównym zagadnieniem zespołu jest opracowanie działań nt. : Jak pomóc dzieciom wrócić do nauczania stacjonarnego?

Zespół omówił wytyczne i opracował wstępnie program mający na celu :

• Ustalenie i wskazanie osób zbierających informacje pod kątem rozpoznania potrzeb dzieci i zadań pomocowych dla uczniów w trzech obszarach tj. Zespół Przedszkolny, klasy I-III, klasy IV –VIII .

• Rozdanie Kwestionariusza (ANKIETY) skierowanej do uczniów, rodziców i nauczycieli, analiza, opracowanie wniosków.

• Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne dla uczniów i rodziców będzie odbywało się w szkole poprzez ustalone stałe dyżury i konsultacje:

dyżur pedagoga dla uczniów i nauczycieli każdego dnia w godzinach pracy pedagoga od 8:00 -14:00,

dla rodziców: Poniedziałek i Wtorek od 8:00-10:00,

dyżur psychologa z PPP Połczyn -Zdrój, każdy pierwszy wtorek miesiąca, (w sytuacjach kryzysowych – termin umówiony przez pedagoga).

Dodatkowe informacje:

Regionalne Centrum Kryzysowe w Świdwinie prowadzi dyżury specjalistów: psycholog, pedagog, pracownik socjalny, prawnik. RCK udziela pomocy rodzinom w kryzysie każdego dnia od poniedziałku do piątku pod stałym Telefonem: 531572825.

• W dniu 08.06.2021r. na spotkaniu pedagoga z dyr. PPP w Połczynie –Zdroju ustalone zostały działania na potrzeby uczniów, ale również wsparcia rodziców w formie warsztatów od września 2021r. w ramach współpracy szkoły z poradnią.

• Z obserwacji pedagoga oraz wyciągniętych wniosków (z wcześniejszych rozmów z nauczycielami) wychowawcy otrzymali pomoce pedagogiczne w formie opracowanych programów wychowawczo-profilaktycznych.

• W dniu 10.06.2021r. dyr. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego K. Pedrycz wysłała wszystkim rodzicom naszych uczniów informację na temat zajęć wspierających.

Rodzice do dnia 14.06.2021r. zostali zobowiązani do przekazania informacji pisemnej do wychowawców z jakich przedmiotów chcieliby wsparcia dla swoich dzieci.

• Zgodnie z rozporządzeniem MEiN dyr. K. Pedrycz powiadomiła i przekazała informację do Organu Prowadzącego na temat zajęć wspierających prowadzonych od 02.09.2021r. – do 22.12.2021r. z następujących przedmiotów: j. polski, matematyka, j. angielski, j. niemiecki.

• W zajęciach wspierających wyodrębniono 6-oddziałów tj. KL. IV, V, VI, VII a, VII b, VIII – (10 godzin na oddział, łącznie 60 godzin od września do grudnia 2021r.).