„Nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie świata płynie z nami przez szkolne lata”- tym cytatem rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Rąbinie. Nie zabrakło na tej uroczystości władz, w osobach p. Krzysztofa Majewskiego – wójta gminy Rąbino i p. Anety Krawiec – przewodniczącej rady gminy, wyrażających wdzięczność i zadowolenie z pracy dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Gościliśmy również emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej placówki.

Uczniowie klas VI, VII i III a gimnazjum przedstawili humorystyczną wizję polskiej edukacji. Poznaliśmy więc ministra światowego, międzynarodowego kuratora, dyrekcję i nauczycieli. Spotkania z poszczególnymi gośćmi przeplecione były tańcami w rytmie disco i passo doble. Wszystkie przygody pedagogów i ich wychowanków( od przejętych przedszkolaków po szalonych gimnazjalistów) zakończyły się szczęśliwie. O inscenizację i wystrój auli zadbały p. Monika Pietraszewska, p. Anna Komorowska i p. Magdalena Staruk.

W dowód wdzięczności wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali piękne kwiaty wykonane przez młodzież z samorządu uczniowskiego, nad którym opiekę sprawuje p. Anna Rynkiewicz. Z kolei rodzice upiekli przepyszne ciasta, którymi mogli delektować się na nieoficjalnym spotkaniu i goście, i pracownicy naszej szkoły.

Takie święta jak to pozwalają zatrzymać się, spotkać z innymi. To także dowód życzliwości i bodziec do dalszej wytężonej pracy.