W dniu 14 czerwca uczniowie klasy VII i VI wyposażeni w rowery, kaski, kamilezki odblaskowe ruszyli z entuzjazmem na rajd rowerowy. Trasa którą pokonali Szkoła~Głodzino~Kłodzino~Nielep~Batyń~Szkoła nie była zbyt łatwą trasą. Mimo to wszyscy z entuzjazmem, zapałem i endorfinami skończyli rajd.

Podczas wyprawy towarzyszył nam dyrektor Szkoły Pan Marek Kowalski oraz Pani Ania Rynkiewicz I Marta Gołębiowska.

W miejscowości Batyń czekała na nas niespodzianka. Sołtys Batynia- Pan Grzegorz Chołuj wraz z rodzicami klasy VII przygotowali dla nas ognisko wraz z poczęstunkiem. Mogliśmy podczas przerwy pograć w piłkę, w badmingtona, zrelaksowac sie, porozmawiać.

Inicjatywa miała na celu propagowanie aktywności fizycznej oraz aktywnego stylu życia, jak również integrację społeczności klasowej. Trasa rajdu wiodła w głównej mierze przez lasy, co niewątpliwie sprzyjało również relaksacji, wykonywaniu świadomych ćwiczeń oddechowych oraz rozpoznawaniu gatunków drzew i krzewów. Uczestnicy rajdu, poznali walory swojej pięknej gminy.

Pomimo pokonania 23 km trasy rajdu dobry nastrój towarzyszył nam do końca.

Uczestnictwo w rajdzie i we wspólnych zabawach, z pewnością dostarczyło wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, a także sprzyjało budowaniu relacji między uczestnikami. Była to atrakcyjna forma spędzenia czasu. – aktywnie i na świeżym powietrzu.

W planach już kolejny rajd