Dnia 22 września przypada Międzynarodowy Dzień Sprzątania Ziemi. W tym roku do 31 edycji tej proekologicznej akcji przyłączyła się również klasa 7. We współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej oraz Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Rąbinie. Uczniowie po pieszej wycieczce do Lipia,  wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci, zbierali i segregowali śmieci znalezione w przydrożnych rowach i lasach.
Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Uczniowie uczestniczyli w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem. A na koniec akcji mogli odpocząć i posilić się kiełbaskami prosto z ogniska. A następnie udać się w powrotny spacer do szkoły.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji Sprzątania Świata i dbania o przyszłość naszej pięknej Ziemi.

fot. Ewa Chrebor i Marta Gołębiowska