Koło Gospodyń Wiejskich Rzecino wraz z Panem Pawłem Kusakiem zaprosili uczniow klasy VIII do Rzecina. Spotkanie miało na celu integrację szkoły ze społecznością lokalna. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Koło Gospodyń Wiejskich. Poznali zasady funkcjonowania Kola oraz aspekty prawne regulujące działalność Koła. Pytania kierowane były również w stronę Pana Radnego, który opowiedział uczniom, czym zajmuje się radny, za co jest odpowiedzialny oraz kto i na jaki czas wybiera radnego.

Oprocz ciekawej lekcji uczniowie mieli poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Rzecino oraz Pana radnego Pawła Kusaka.

W Rzecinie zwiedziliśmy także budynek starej szkoły. Panie opowiedziały historie kazdego z pomieszczeń. U niektórych powróciły wspomnienia.

Na zakończenie uczniowie zmagali się z zabawami sportowymi.

Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Panu Pawłowi Kusakowi za interesujące spotkanie oraz za przyjemnie spedzony czas…z jedzonkiem 🙂

Uczniowie klasy VIII z wychowawcą Anną Rynkiewicz